|   napisz do nas   |   mapa strony   |   polski english
OFERTA / PRODUKTY / Szkło gięte laminowane (żywicą)

Szkło gięte, laminowane żywicą to warstwowe szkło bezpieczne szkładające się z dwóch giętych tafli, połączonych w procesie laminowania. Produkcja szyb giętych warstwowych przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to proces giecia szkła (warstw), który odbywa się w piecach gazowych. Szkło po osiągnięciu wymganej temperatury przyjmuje kształt formy - proces ten określany jest jako grawitacyjne wyginanie szkła. Po uzyskaniu określonego kształtu następuje proces odprężania szkła. Drugi etap polega na połączeniu warstw szkła. Proces laminowania polega na wypełnieniu płynną żywicą, przestrzeni pomiędzy dwoma szybami i jednoczesnym wyparciu powietrza z tej przestrzeni. Taśma dystansowa umieszczona na obwodzie szyby, zapobiega wypłynięciu żywicy oraz decyduje o grubość warstwy laminatu. Po zakończeniu tego etapu następuje ustwardzanie żywicy na skutech zachodzącej reakcji chemicznej.

Produkcja szkła warstwowego oraz jego ocena odbywa się w oparciu o normy PN-EN ISO 12543 1-6 Szkło w budownictwie -- Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe oraz PN-EN 14449 Szkło w budownictwie -- Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe -- Ocena zgodności wyrobu z normą.

Grubość szkła (warstw) od 4mm do 12mm
Grubość lamiantu 2mm

Wymiary Maksymalne: 3500x3000mm

Rodzaje szkła szkło float
szkło odżelazione
szkło antisol (barwione w masie)
szkło satynowe (trawione chemicznie)
szkło twardopowłokowe

Zastosowanie szyb giętych laminowanych ograniczone jest poprzez wymagania dotyczące mocowania szkła bezpiecznego. W każdym przypadku wymagany jest montaż w ramie, liniowo po obowdzie.