|   napisz do nas   |   mapa strony   |   polski english
OFERTA / PRODUKTY / Szkło silikonowane

Szkło silikonowane powstaje poprzez naniesienie warstwy specjalnego silikonu na szybę. Po nałożeniu silikon wygrzewa się w celu utrwalenia. Silikon nakładany jest z reguły na szkło hartowane, przez co szyba przejmuje cechy szkła bezpiecznego, jednak istnieje możliwość nakładania silikonu na dowolny rodzaj szkła. Szyby silikonowane podobnie jak emaliowane można łączyć w pakiety termoizolacyjne poprzez zespolenie z drugą szybą. Specjalnie do tego celu możliwe jest wykonanie szyby z marginesem, który umożliwia zespolenie szyby.

Bardzo ważną cechą tej technologii, jest to, że silikon naniesiony na szkło nie powoduje jego osłabienia, tak jak ma to miejsce w przypadku szkła emaliowanego. Szyba hartowana z naniesioną warstwą silikonu zachowuje pełną wytrzymałość mechaniczną , dlatego w odróżnieniu od szkła emaliowanego, nie występują ograniczenia w zastosowaniu np. na mocno nasłonecznionych fasadach.


Grubość szkła od 4mm do 19mm
Wymiary Minimalne: przekątna bądź średnica 300mm
Mniejsze formatki wg indywidualnych ustaleń.
Maksymalne: 2400x3600mm
Dla szkła o grubości 8, 10, 12mm - 2400x4000mm
Rodzaje szkła szkło float
szkło odżelazione
szkło antisol (barwione w masie)
szkło satynowe (trawione chemicznie)
szkło piaskowane
szkło twardopowłokowe (refleks, stopsol, sunguard, sunstop, k-glass)
Obróbka szlifowanie krawędzi (szli matowy, szlif polerowany)
wykonywanie otworów i wycięć
obróbka CNC

Głównym obszarem zastosowania szkła silikonowanego jest budownictwo gdzie, jako spandrel szklany jest wykorzystywane do szklenia fasad budynków w tzw. pasach nieprzeziernych. Technologia ta została opracowania do w/w celów, niemniej jednak nie stanowi to ograniczenia dla innych zastosowań.